Belmopan (Profimedia)

Belmopan je velmi populární zastávkou pro turisty směřující do Distriktu Cayo. Vzhledem k tomu, že v bezprostředním okolí města není moc co dělat, většina turistů zde setrvává jen na jednu noc. Belmopan je dobrým místem pro nákup základních zásob, vybrání peněz z bankomatu, pozření dobré večeře a třeba i na menší party v jednom z místních klubů. Belmopan je totiž jedním z nejbezpečnějších měst v celém Belize. Výběr hotelů je zde taktéž velmi dobrý a široký – k dispozici jsou nějaká zcela základní ubytování pro baťůžkáře, stejně tak jako luxusní hotýlky s výborným servisem oceňovaným v mnoha světových anketách.

V Belmopanu se nachází letiště, Hector Silva airstrip, avšak mezinárodní letiště nedaleko Belize City, Philip S. W. Goldson International Airport, je nesrovnatelně významější. Autobusové spoje z Belmopanu a do něj fungují velmi dobře a je jich na belizské poměry mnoho. Jako vstupní brána je Belmopan pro Distrikt Cayo (a povětšinou oblast okolo města San Ignacio) jednoduše perfektní.

Pokud by vás snad zajímalo, jak vznikl název města Belmopan, jde o spojení jmen dvou nedalekých řek – BELize river a MOPAN river.

Vložit komentář

Your email address will not be published.